Pozostałe Pozostałe

Premiera pierwszego odcinka serialu teatralnego „Roadway” pt. „Apokalipsa”

  • Data rozpoczęcia:
    3 GRUDNIA 2022 18:00
  • Data zakończenia:
    3 GRUDNIA 2022 21:00

Zapraszamy 03.12.2022 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu o godzinie 18.00 na premierę pierwszego odcinka serialu teatralnego „Roadway” pt. „Apokalipsa” inspirowanego kinem drogi, twórczością Jima Jarmuscha i literaturą Jacka Kerouaca, która odbędzie się na małej sali teatralnej RCK.

Serial teatralny został napisany przez samych twórców, uczestników zajęć teatralnych, uczniów kołobrzeskich szkół średnich i stworzony na potrzeby każdego z nich. Bohaterzy serialu zostają zmuszeni do pozostawienia swojego dotychczasowego życia. Za kierownicą, jako pasażerowie, duchy, abstrakcyjne byty, odkrywają nową przestrzeń do rozmowy. Jadąc przed siebie bez celu, w stronę nocnej pustki, po bezkresnych drogach, uciekają przed nadciągającą apokalipsą. Znajdując przy tym przestrzeń do dyskusji. Zbierają się w sobie by zrozumieć choć skrawek samych siebie, niespełnionych miłości, odkrywanych pasji i dotkliwego cierpienia. „Nasze istnienie jest przelotne jak jesienne chmury.” – mówi jedna z postaci dramatu. Trudna i melancholijna droga pokazuje nas w lustrze jako osoby małe i potrzebujące czułości, posiadające siłę by zbiec, lecz potrzebujące wsparcia i innych.

Występują:

Beata Orlińska
Dominika Nitras
Filip Urbaniak
Natalia Rekowska
Oliwia Zdrojewska
Wiktor Ziegler

Muzyka na żywo:

Asia Salwiczek
Konrad Dembiński

Reżyseria:

Adam Frankiewicz

Scenografia:

Lena Szczepaniak

Ekipa realizatorska:

Amelia Paszewska
Julia Jarosz
Wojtek Niedzielski

Wstęp bezpłatny / ograniczona liczba miejsc (wejściówki do odebrania w kasie RCK / Ul.Solna 1)

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x