Dla najmłodszych Dla najmłodszych

Poranki Młodego Widza: „Pyzula"

  • Data rozpoczęcia:
    26 MARCA 11:00
  • Data zakończenia:
    26 MARCA 14:00

Zapraszamy 26.03.2023 roku o godzinie 11.00 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na spektakl w ramach Poranków Młodego Widza: „Pyzula"

PYZULA - Jeżeli sądzicie państwo, że przedmioty codziennego kuchennego użytku mogą służyć wyłącznie przyrządzaniu potraw, to koniecznie musicie obejrzeć to przedstawienie!

W rękach naszych aktorek zwyczajny wałek do ciasta, lejek czy forma do pieczenia, całkowicie zmieniają swoją funkcję i stają się postaciami z bajki. Ulepioną przez gospodynię tradycyjną polską kluskę - PYZĘ - ogarnia pasja wędrówki. Droga prowadzi przez cały nasz kraj - od Mazowsza po Tatry. Razem z Pyzą spotykamy Młynarza, Króla Popiela i jego myszy, Górali, Krakowianki i wiele innych postaci wyczarowanych z desek do krojenia, ruchomych wycinanek ludowych etc.

Spektakl przybliża dziecku tradycyjne ludowe piosenki m.in.: „Gęś wodą", „Kukułeczkę", „W murowanej piwnicy", oraz tańce: oberki, kujawiaki i krakowiaki.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x