Pozostałe Pozostałe

Od radości do uważności - zajęcia z dźwiękoterapii

  • Data rozpoczęcia:
    20 MARCA 15:30
  • Data zakończenia:
    20 MARCA 17:00
Zapraszamy serdecznie na warsztaty z dźwiękoterapii "Od radości do uważności", które odbędą się 20.03.2023 w godzinach 15:30 - 17:00 w Bibliotece OGRODY przy ul. Żółkiewskiego 6. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 6-14 lat.
 
Prowadzenie: Joanna Nowicka
 
Jedną z umiejętności, które możesz dać swojemu dziecku to umiejętność uważności. Dzieci z natury są bardzo uważne i ciekawe wszystkiego co je otacza, uwielbiają poznawać świat wszystkimi zmysłami, skupiać swoją uwagę na szczegółach. Obecny świat, przepełniony jest bodźcami, intensywnością, pośpiechem i dużą ilością zadań do wykonania, a dzieci szybko dopasowują się do funkcjonowania w tym pędzie i biegu. I coraz rzadziej zatrzymują się w uważności nad liściem leżącym na trawie, czy gąsienicy pełzającej po ziemi, powoli odsuwają się od tego naturalnego stanu umysłu i umiejętności bycia obecnym w danej chwili. Też coraz rzadziej rozumieją emocje, które się pojawiają w ich umyśle, a często utożsamiają się z tymi emocjami. Efektem przebodźcowania u dzieci jest m.in. brak koncentracji, nerwowość. Nadmierny stres i pośpiech to plaga obecnych czasów i niestety nie zważa na wiek.
Na zajęciach będziemy uczyć się jak ćwiczyć uważność, poprzez obserwowanie oddechu, będziemy wyciszać się oddechem i dźwiękiem. Będą Nam w tym pomagać instrumenty takie jak misy tybetańskie, gong, dzwonki, grzechotki, hang drumy, bębny.
 
Na wydarzenie obowiązują zapisy pod nr tel. 94 351 76 58. Ilość miejsc ograniczona.
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x